Gribe Ne iyi Gelir, Grip Aşısını Kimler Vurdurmalıdır?

Gribe Ne iyi Gelir? Grip Aşısını Kimler Vurdurmalıdır? Sonbahar ve kış ayları geldiğinde farkında olmadan çoğumuz gribe yakalanırız. Grip olan kişilerin bazıları doktora gidip ilaç ile tedavi olmayı seçerken bazı kişiler ise evde doğal yöntemlerle şifalı bitkilerden yararlanarak gripten kurtulmak isterler. Grip olmamak için soğan, sarımsak ve C vitamini içeren besinler tüketmeniz grip virüslerine karşı sizi koruduğundan gribe yakalanma ihtimaliniz azalır. İnsanların bazıları yılda bir kerede olsa gribe yakalanır. Ailenizden birisi grip olduğu zaman sizde mecburiyetten dolayı onunla aynı havayı soluduğunuzdan ondan size grip virüsü bulaşabilir. Her sene yapılan grip aşılarının içeriği yıldan yıla değişir. Bunun sebebi ise gribin içeriğinin değişmesidir. Grip aşısı yaptıran kişilerin gribe yakalanma riski azda olsa azalır.

Gribe Ne iyi Gelir? Grip Aşısını Kimler Vurdurmalıdır?

Gribe Ne iyi Gelir, Grip Aşısını Kimler Vurdurmalıdır?

Gribe Ne iyi Gelir, Grip Aşısını Kimler Vurdurmalıdır?

Kış ayları geldiğinde çoğu kişi grip olmaktan korktuğu için grip aşışı yaptırarak vücudunda oluşacak grip virüslerine karşı antikor ürettiğinden bağışıklık sistemi güçlenir. Grip virüslerinin sadece 3-4 tanesi üzerinde etkilidir. Etkili olmadığı grip virüsleri ile karşılaştığında ise yine de bir miktarda olsa koruma sağlar. Grip aşısı olan kişiler kendilerini halsiz hissederler. Bu sebeple aşı olacaksanız hafta sonuna denk getirmeniz sizin için daha iyi olur. Eylül ve Ekim aylarında grip aşısı olmanız sağlığınız açısından oldukça faydalı olacaktır.

Herkesin bir diğer merak ettiği konu ise herkes grip aşısı vurdurabilir mi?

65 yaş üzerinde kişiler grip aşısı vurdurabilir.

Kronik hastalığı olan hastalar grip aşısı vurdurabilir. Örneğin; Kronik kalp, akciğer, böbrek ve şeker hastalığı gibi hastalığı olanların vurdurması sağlıkları açısından gereklidir. Bazı hastalıklardan dolayı bağışıklık sistemi zayıflayan kişilerde grip aşısı vurdurmak zorundadır. Örneğin; Kanser hastaları, organ nakli olan kişiler vb. grip aşısı vurdurmaları sağlıkları açısından gereklidir. Çocuk veya gençler uzun süreli aspirin kullanmak zorunda kaldıysa grip aşısı vurdurması gerekir.  Hastanelerde, kreşlerde ve huzurevlerinde çalışan kişilerinde grip aşısı vurdurmaları gerekmektedir Risk grubunda hastalıkları olan kişilerle temas halinde kalmak zorunda olan kişilerinde grip aşısı vurdurması oldukça gereklidir. Hamile olan bayanlar 3. Aylarından sonra grip aşısı vurdurabilirler.

Bir Yanıt Bırakın